Asculta Live
LIVE :
De Garda în FM

Handbal feminin: O victorie cat o calificare! In Banie – Un final The Best cu formatia Brest!

Sambata seara, sustinuta de peste 4000 de spectatori, echipa de handbal feminin SCM Craiova s-a impus cu scorul de 16 – 15 în penultima partidă din grupa A a Cupei EHF, în fața formației franceze Brest Bretagne Handball.

Prima repriza s-a incheiat cu scorul de 9 – 5 in favoarea jucatoarelor franceze.

Minutul 58 este minutul de glorie in care handbalistele craiovence  trec pentru prima data la conducere si  asa si raman pana la finalul partidei!

Atmosfera facuta de publicul prezent in Sala Polivalenta din Craiova le-a purtat pe jucatoarele noastre catre victorie si a demonstrat inca o data, daca mai era nevoie, cat de fierbinte si patimas este publicul oltean.

Video – Final incendiar de meci SCM Craiova – Brest 16 – 15

În acest moment, cele două echipe se află la egalitate de puncte în grupă, fiecare având câte 6 puncte.

Rezultatele obtinute de oltence pana in acest moment sunt:

Craiova – Kuban 30-24
Kuban – Craiova 28-26
Brest – Craiova 22-25
Craiova – Brest 16-15
Craiova – Randers HK 23-17

SCM Craiova va juca în deplasare, cu Randers HK, în ultimul meci din grupa A, pe 11 februarie.