Asculta Live
LIVE :
H...Orlogiu Horion

CSU Craiova a cîştigat meciul cu Dinamo cu scorul 3-0

Craiovenii au început foarte bine meciul, iar Bawab a deschis scorul cu un şut de la 14 metri, după o recuperare a oltenilor în apropierea careului lui Dinamo.

CSU a dominat prima repriză, având mai multe ocazii de gol, însă scorul a rămas 1-0 după primele 45 de minute.

După pauză, CSU a marcat din nou prin Bawab. O incursunie pe partea dreaptă şi un şut de la 10 metri, printre picioarele lui Cerniauskas, în minutul 63, au dus scorul la 2-0.

Dinamoviştii nu şi-au revenit, iar după două minute, tot craiovenii au marcat. După o pasă în adîncime, Bancu l-a depăşit pe Fai şi a marcat cu un şut de la marginea careului.

Până la final, Dinamo tot nu a reuşit să aibă ocazii la poarta lui Bălgrădean, iar craiovenii s-au mulţumit cu menţinerea scorului. În minutul 91, Anton, căpitanul lui Dinamo, a primit cartonaşul roşu, pentru un fault dur asupra lui Rocha.

După această victorie, oltenii acumulează 22 de puncte şi egalează ASA, echipa de pe locul şase. Dinamo rămâne pe locul cinci, cu 24 de puncte.