Asculta Live
LIVE :
De Garda in FM

CSU Craiova 1-1 Poli Timişoara

Pe un vânt foarte puternic, oltenii s-au văzut conduşi cu 1-0 la pauză. Golul a fost marcat, dintr-un penalty correct acordat, de Hernandez. Se întâmpla în minutul 42. Pauza nu a reuşit să schimbe mare lucru. Craiova a ţinut de minge iar Timişoara s-a axat pe contraatac. Golul egalizator a fost marca de Nuno Rocha, în minutul 57. Timşoara a rămas în 10 oameni după elimnarea lui Melinte din minutul 67.

Universitatea Craiova – Poli Timișoara      1-1 (0-1)

A marcat: Rocha 57 / Hernandez 42 (p.)

Stadion: Extensiv, spectatori: 1.500

Universitatea: Bălgrădean, Achim, Popov, Iliev, Vătăjelu – Mateiu, Madson (73 Curelea), Zlatinski, Bancu (66 Băluță) – Ivan (85 Hergheligiu), Nuno Rocha. Rezerve: Straton, Dumitraș, Kay, Băluță, Hergheligiu, Ferfelea, Curelea. Antrenor: Emil Săndoi

Poli: Kirschstein – Melinte, Scutaru (31 Cânu), Luchin, D. Popescu – O. Popescu, Llorente, Hernandez (70 Belu) – Curtean, Rufino (63 Sarmov), Zicu. Rezerve: Smaranda, Cânu, Sarmov, Belu, Elek, Croitoru, Bărbuț. Antrenor: Florin Marin

Arbitri: Balaj Pavel – Ciprian Danșa, Gabriel Constantinescu. Rezervă: Marian Barbu

Observatori: Iulius Nemțeanu, Irina Mîrț

Eliminat: Melinte 67